Transport, przewóz pianin i fortepianów

Pro Przeprowadzki » Usługi transportowe » Transport pianin i fortepianów

Nie są to częste zlecenia, ale zdarza się, że klient chce przewieźć rzeczy trochę bardziej niecodzienne. Wśród nich powinny znaleźć się na pewno pianina i fortepiany oraz inne instrumenty muzyczne o dużych gabarytach. Przewóz pianina musi odbywać się w bardzo określonych i bezpiecznych warunkach. Sami sobie z nimi nie poradzimy. Dlatego do przewozu pianin i fortepianów konieczne jest skorzystanie z pomocy firmy transportowo-przeprowadzkowe np. ProPrzeprowadzki.

Transport fortepianów – dla kogo jest ta usługa?

Odbiorcami usługi transportu pianin i fortepianów są przede wszystkim przeprowadzające się osoby, które posiadają któryś z tych instrumentów. Klientami w tym przypadku mogą być również szkoły muzyczne zmieniające lokalizację czy firmy, mające pianino czy fortepian. Zdarza się również, że transportem pianin zainteresowani są organizatorzy koncertów z udziałem tego instrumentu. Przewozić fortepian chcieć mogą również muzycy wyjeżdżający na koncerty etc.

Szukasz bezpiecznego transportu pianin i fortepianów?

Zaufaj doświadczonej firmie przeprowadzkowej z Krakowa

Jak przebiega transport pianin w Krakowie?

Warto wiedzieć...

Przede wszystkim wymaga on specjalistycznego sprzętu, samochodu i odpowiedniego przygotowania. Ze względu na ciężar, wymiary, a równocześnie delikatność instrumentu konieczne jest bardzo wolne i ostrożne zmienianie jego położenia. Podczas przenoszenia i transportu pianin i fortepianów napotkać można wiele przeszkód, jak chociażby za wąska klatka schodowa. Przewóz tych instrumentów wymaga ogromnych umiejętności planistycznych i organizacyjnych przy równoczesnym zachowaniu dużej ostrożności i delikatności – mówi właściciel ProPrzeprowadzki Krzysztof Spólnik

Nie można zapominać o odpowiednim samochodzie do transportu pianina i większego od niego (oraz cięższego) fortepianu. Muszą to być pojazdy odpowiednio wzmocnione oraz posiadające specjalistyczne narzędzia do odpowiedniego zamocowania instrumentów.

Jaka jest cena przewozu pianin w Krakowie?

Jak większość naszych usług, również przewóz pianin w Krakowie i województwie małopolskim jest wyceniany indywidualnie, po wcześniejszej rozmowie z klientem. Wtedy możemy poznać szczegóły zlecenia, zebrać wymiary, wagę przewożonych rzeczy, by następnie dopasować odpowiedni sprzęt. Wycena odbywa się właśnie na podstawie tych informacji.

Wpływ na ostateczny koszt przewozu pianina i fortepianu mają:

 • wielkość i waga instrumentów,
 • odległość, jaka jest do pokonania,
 • warunki lokalowe, w których trzeba będzie pracować, np. jaka jest szerokość klatki schodowej, które to piętro, jaka będzie trudność w znoszeniu i wnoszeniu fortepianu lub pianina.

Co oprócz przewozu fortepianów w Krakowie oferujemy?

Przewóz fortepianów to nie jedyna usługa, jaką oferujemy. Specjalizujemy się w przewożeniu mebli, przedmiotów wielkogabarytowych, nieforemnych lub bardzo ciężkich. Oferujemy:

Zajmujemy się również usługami przewozu przedmiotów o wysokiej wartości lub też bardzo delikatnych i wrażliwych. Przykładem mogą być dzieła sztuki i antyki, których transport jest skomplikowany nie tylko ze względu na konieczność odpowiedniego ich zabezpieczenia przed zniszczeniem. Zazwyczaj są to  przedmioty dość ciężkie, a równocześnie kruche i wartościowe. Wymagający jest również przewóz luster oraz szkła różnego typu.

 

Kolejną grupą usług przez nas świadczonych są przeprowadzki. Najczęściej zajmujemy się przeprowadzkami dla studentów, klientów indywidualnych oraz firm i biur. Oferujemy szybkie przeprowadzki międzymiastowe i zagraniczne. Usługami uzupełniającymi ofertę przeprowadzek są prace polegające na opróżnianiu mieszkań i piwnic, utylizacji zbędnych rzeczy oraz dokumentów.

Gdzie docieramy z usługami transportu pianin i fortepianów?

Naszą bazą jest Kraków, w którym mieści się siedziba naszej firmy. Działalność naszej firmy sięga jednak poza granice tego miasta. Zajmujemy się przewozem pianin i fortepianów oraz świadczymy inne usługi na terenie województwa małopolskiego. Szczególnie w Nowej Hucie, Krakowie, Wieliczce, Niepołomicach i Katowicach.

Poziom zadowolenia z przeprowadzki

 • Gdy przeprowadzasz się sam 60% 60%
 • Gdy pomogą Ci znajomi 75% 75%
 • Gdy zlecisz to nam! 100% 100%

Co nas wyróżnia?

Dobre ceny

}

Szybkość realizacji

Zgrana ekipa

Wyślij zapytanie o przeprowadzkę lub transport

Przeprowadzasz się? a może potrzebujesz taksówki bagażowej? Proszę wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę usługi

Wypełnij formularz

Co warto zawrzeć w zapytaniu?

 • napisz czy to przeprowadzka firmy, biura, domu, czy mieszkania
 • podaj termin planowanej przeprowadzki
 • podaj adresu odbioru i adres docelowy czyli skąd-dokąd jedziemy
 • mile widziana będzie informacja o piętrze oraz odległości od miejsca do zaparkowania
 • wymień typy rzeczy do zarabnia np. meble, worki z ciuchami, sprzęt agd itp
 • czy potrzebujesz kartony?
 • czy pakujesz rzeczy sam(a) czy potrzebujesz pomocy w tym zakresie?

Dlaczego warto zlecić nam pracę?

=

wieloletnie doświadczenie

=

punktualność

=

100% zadowolonych Klientów