Transport, przewóz dzieł sztuki i antyków

Pro Przeprowadzki » Usługi transportowe » Transport dzieł sztuki i antyków

Profesjonalny transport dzieł sztuki i antyków wymaga wiele doświadczenia i zaangażowania ze strony organizatorów. Są to produkty wyjątkowe, nie tylko dlatego, że są wartościowe, ale również przez to, że mogą wymagać specjalnych warunków przewozu.

Przewóz dzieł sztuki w Krakowie – o czym należy pamiętać?

Jak już wspomnieliśmy przewożenie antyków i dzieł sztuki wymaga zachowania wielu środków zachowawczych, które uchronią je przed zniszczeniem, zawilgoceniem, otarciami etc. Jest to jeden z bardziej wymagających transportów. Jako firma z dużym doświadczeniem, wiedzą i odpowiednimi gwarancjami bezpieczeństwa podejmujemy się tego typu zleceń.

Szukasz bezpiecznego transportu dzieł sztuki i antyków?

Możesz zaufać doświadczonej firmie przeprowadzkowej z Krakowa

Transport dzieł sztuki – jak przebiega?

Transport dzieł sztuki wymaga dokładnego zaplanowania i przygotowania. Podczas wstępnej rozmowy z klientem ustalamy wszystkie niezbędne szczegóły, dotyczące zarówno ustalenia daty, jak i sposobu przewożenia. Musimy szczegółowo poznać parametry dzieł, by dopasować do nich odpowiedni samochód i zabezpieczenia. Ważnym etapem przewozu dzieł sztuki i antyków jest ich dokładne opakowanie. Staramy się zabezpieczyć każdy element danego antyku tak, by nic się nie uszkodziło. Właściwy transport odbywa się tuż po tym, jak przygotujemy rzeczy do przewozu. Z odpowiednią ilością pracowników stopniowo przenosimy kolejne elementy. Równocześnie odpowiednio zabezpieczamy je w samochodzie. Następnie przewozimy je do miejsca docelowego i zapewniamy ich wniesienie.

Ile kosztuje przewóz dzieł sztuki w Krakowie?

Warto wiedzieć...

Przewóz dzieł sztuki czy antyków musi być wyceniony indywidualnie, ponieważ na końcową cenę ma wpływ wiele różnych czynników. Przede wszystkim do ogólnego kosztu wlicza się odległość, jaka jest do pokonania. Do tego uwzględnić musimy wielkość i ciężar dzieł sztuki, do którego musimy dopasować ilość i typ samochodów. Innymi czynnikami, które wpłyną na cenę, są jeszcze potencjalne wymogi formalne, techniczne dotyczące warunków specjalnych etc. – mówi właściciel ProPrzeprowadzki Krzysztof Spólnik

Dla kogo przeznaczony jest transport antyków w Krakowie?

Transport antyków i dzieł sztuki to usługa, która kierowana jest zarówno do klienta indywidualnego, jak i dla firm. Przewieźć antyki możemy podczas przeprowadzki krajowej czy zagranicznej. Z usługi  transportu antyków i dzieł sztuki chętnie korzystają hotele, muzea czy inne instytucje kultury, zarówno w momencie zmiany lokalizacji, jak i podczas prac renowacyjnych. Przewóz dzieł sztuki może być przydatny również wtedy, kiedy jadą one na tymczasowe wystawy zamiejscowe.

Mimo tego, że jest to usługa mocno wyspecjalizowana, grupa potencjalnych odbiorców jest dość szeroka.

Czym oprócz przewozu antyków się zajmujemy?

ProPrzeprowadzki to firma, która chętnie podejmuje się transportu rzeczy niestandardowych. Obok przewozu antyków i dzieł sztuki zajmujemy się również wożeniem mebli i rzeczy typowo przeprowadzkowych. Gdy lokalizację zmienia firma, chętnie pomagamy przy  transporcie sprzętu biurowego. Rozumiemy go zarówno jako meble, jak i sprzęt komputerowy, drukarki czy inne firmowe maszyny. Jeśli chodzi o transport ciężki, to zajmujemy się przewozem AGD i RTV (w tym lodówek, pralek, kuchenek), serwerów oraz sejfów i kas pancernych. Wyjątkową usługą jest przewóz pianin i fortepianów. Instrumenty muzyczne wymagają bardzo delikatnego traktowania. Dla równowagi równie często przewozimy przedmioty delikatne i kruche. Są wśród nich lustra czy szkło. Usługi transportu zamyka taxi bagażowe, którym również jesteśmy.

Oprócz tego zajmujemy się również organizacją przeprowadzek różnego typu. Są to zarówno przeprowadzki dla studentów, lokalne, jak i między miastami czy krajami. Podejmujemy się przeprowadzek firmowych i biurowych, a także prywatnych. Dodatkowo oferujemy usługi wspomagające jak opróżnianie strychów i piwnic czy utylizacja mebli oraz dokumentów.

Gdzie organizujemy transport dzieł sztuki i antyków?

Siedziba firmy zlokalizowana jest w Krakowie. Transport dzieł sztuki i antyków organizujemy zarówno w Krakowie, Małopolsce, jak i na terenie kraju. Wszystko zależy od tego, dokąd te przedmioty należy dowieźć.

Poziom zadowolenia z przeprowadzki

  • Gdy przeprowadzasz się sam 60% 60%
  • Gdy pomogą Ci znajomi 75% 75%
  • Gdy zlecisz to nam! 100% 100%

Co nas wyróżnia?

Dobre ceny

}

Szybkość realizacji

Zgrana ekipa

Wyślij zapytanie o przeprowadzkę lub transport

Przeprowadzasz się? a może potrzebujesz taksówki bagażowej? Proszę wypełnij poniższy formularz a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną wycenę usługi

Wypełnij formularz

Co warto zawrzeć w zapytaniu?

  • napisz czy to przeprowadzka firmy, biura, domu, czy mieszkania
  • podaj termin planowanej przeprowadzki
  • podaj adresu odbioru i adres docelowy czyli skąd-dokąd jedziemy
  • mile widziana będzie informacja o piętrze oraz odległości od miejsca do zaparkowania
  • wymień typy rzeczy do zarabnia np. meble, worki z ciuchami, sprzęt agd itp
  • czy potrzebujesz kartony?
  • czy pakujesz rzeczy sam(a) czy potrzebujesz pomocy w tym zakresie?

Dlaczego warto zlecić nam pracę?

=

wieloletnie doświadczenie

=

punktualność

=

100% zadowolonych Klientów